Татарстан Республикасы спорт министрлыгы коллегиясе утырышы

2023 елның 23 гыйнвары, дүшәмбе

22 гыйнварда Идел буе дәүләт физик культура, спорт һәм туризм университетында ТР Спорт министрлыгы коллегиясенең киңәйтелгән утырышы узды. Утырышта Россия спорт министры Матыцин Олег Васильевич, Татарстан Республикасы премьер-министры Песошин Алексей Валерьевич, Татарстан Республикасы спорт министры Леонов Владимир Александрович катнашты.
Утырышта ТР Спорт министрлыгының 2022 елгы эшчәнлегенә йомгак ясалды һәм агымдагы елга бурычлар билгеләнде.
ТР Спорт министры Леонов В. А. үз чыгышында республикада массакүләм һәм һәвәскәр спортның актив үсешен, шулай ук милли төрләрне үстерү һәм пропагандалау кирәклеген билгеләп үтте.
Россия спорт министры о. в. Матыцин Татарстан Республикасында спорт үсешен югары бәяләде: "Татарстан илкүләм проект нәтиҗәләре буенча гына лидер булып саналмый. Болар барысы да җитәкчелек зирәклеге спорт һәм физик культура үсешенең тенденцияләрен билгели дигән сүз".
ТР Премьер-министры А. В. Песошин билгеләп үткәнчә, мәшгульлек өчен шартлар тудыру

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: